Kapitoly z dílu 2

Antecepční systém obhajuje život. Tvorba a chování kolektivů

Nadpis celého bloku antecepčních důsledků v obecné rovině.

Kolektiv jako vyšší subjekt

Antecepční aparát kolektivu konvergujeAntecepční aparát kolektivu konverguje

Příběhy a projekty

Nadpis celého bloku antecepčních důsledků historičnosti subjektů.

Seznamy, pořádek, řeč

Nadpis celého bloku o seznamech.

Soutěž, přečíslení, férovost

Nadpis celého bloku o soutěžích.

Ostatní a nezařazené

Blok kapitol, které nepatří mezi dříve uvedené třídící hledisko.

Proč se nepoužívá slovo ANTICIPACE

Slovo "anticipace" vzbuzuje etymologicky pocit "anti"=proti, tedy něčeho proti uchopení, což je matoucí. Proto jsem se rozhodl použít nové slovo ANTECEPCE.

Rovněž druhá část původního slova "-cipace" vychází z latinského "capere", např. ve slově "participace" = "partem capere" neboli "brát účast", což je obvykle užíváno zcela mimo smysl pojmu "cítit", jak jej známe např. ve výrazu "percepce"= vnímání nebo "nocicepce" = "bolesti cítění".Nové slovo "antecepce" chce být blízko právě těmto slovům a ne slovům participace či emancipace.

Třetím důvodem by mohlo být, že slovo "anticipace" je již využíváno v poněkud odlišném významu. S ohledem na dopad Antecepční teorie na chápání světa kolem nás je ospravedlnitelné na ně nenavazovat, ale vytvořit v myslích lidí samostatný vztah k novému pojmu, který je navíc stručnější.
HOME ANTECEPCE

Když sestupujete se schodů, které dobře znáte, nemusíte na další krok takřka myslet. Váš organizmus je předem nachystán na došlap v patřičné výšce, na pevnost schodu, který se pod vámi neproboří, na drsnost povrchu, který pod nohou neuklouzne,...
Vy ten schod předem cítíte. Ne, že by ho předem cítil jen váš mozek. Celé vaše tělo, svaly na nohou, tělesná rovnováha, oči, které se mohou věnovat prohlížení zábradlí nebo výzdobě, to vše cítí předem další schod.

Created by © 2011 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign