Login

Spravedlnost

Napsat příspěvek:
24.09.2012 13:23  Anonymní příspěvek
Hledání smyslu

24.09.2012 13:19  Anonymní příspěvek
Poznámka v rámci oddílu „Deduktivní model“

Volný citát: ...„antecepce je znalostí o světě, jeho interpretací, inteligencí...Lidově řečeno, živé organizmy jsou schopny obstát ve svém prostředí především proto, že si vytvářejí model vnějšího prostředí, a pomocí relativně úzkého kanálu přebírají informace z vnějšího světa, aby tento svůj model pouze korigovaly. Kdyby musely každý signál nějak teprve po jeho přijetí interpretovat a reagovat zcela nově, množství signálů by nebylo možné zpracovat natolik včas, aby reakce byla správná. Naštěstí jsou organizmy na své okolí obvykle připraveny. Očekávají určité situace, mají o svém okolí antecepci. Proto stačí zásadně menší množství přenášených informací k tomu, aby mohly reagovat“ (konec citace).

Aby se živý organizmus mohl správně zachovat v případě objednávky zde anoncované knihy, potřebuje - i když je částečně připraven pro obchod na internetu - alespoň základní penzum informací pro potřebnou reakci.

Skrze „relativně úzký kanál“ bych uvítal tuto informaci:

Kdo se skrývá za přezdívkou „Antecepce“ na adrese uvedené v kontaktech. Také něco o té knize (autor a jeho erudice, cena /je snad zdarma?/, provedení, rozměr, počet stran atd.).

Hledal jsem v mapě webové stránky, ale nějak jsem tam ty informce nenašel - tedy při běžném uživatelském hledání :-)

Dle zásady „Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá“ podepisuji prostým „nickem“: Antikoncepce


16.05.2012 10:57  Anonymní příspěvek
Musím smeknout. Zatím jsem přečetl pár prvních kapitol a zdá se vše naprosto logické, dočtu to asi večer. Gratuluji Daniel Kubeška

Proč se nepoužívá slovo ANTICIPACE

Slovo "anticipace" vzbuzuje etymologicky pocit "anti"=proti, tedy něčeho proti uchopení, což je matoucí. Proto jsem se rozhodl použít nové slovo ANTECEPCE.

Rovněž druhá část původního slova "-cipace" vychází z latinského "capere", např. ve slově "participace" = "partem capere" neboli "brát účast", což je obvykle užíváno zcela mimo smysl pojmu "cítit", jak jej známe např. ve výrazu "percepce"= vnímání nebo "nocicepce" = "bolesti cítění".Nové slovo "antecepce" chce být blízko právě těmto slovům a ne slovům participace či emancipace.

Třetím důvodem by mohlo být, že slovo "anticipace" je již využíváno v poněkud odlišném významu. S ohledem na dopad Antecepční teorie na chápání světa kolem nás je ospravedlnitelné na ně nenavazovat, ale vytvořit v myslích lidí samostatný vztah k novému pojmu, který je navíc stručnější.
HOME ANTECEPCE

Když sestupujete se schodů, které dobře znáte, nemusíte na další krok takřka myslet. Váš organizmus je předem nachystán na došlap v patřičné výšce, na pevnost schodu, který se pod vámi neproboří, na drsnost povrchu, který pod nohou neuklouzne,...
Vy ten schod předem cítíte. Ne, že by ho předem cítil jen váš mozek. Celé vaše tělo, svaly na nohou, tělesná rovnováha, oči, které se mohou věnovat prohlížení zábradlí nebo výzdobě, to vše cítí předem další schod.

Created by © 2011 - 2024ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign